Těsto na langoše ze sušeného droždí


Těsto na langoše ze sušeného droždí je základem pro vytvoření chutných a křupavých langoší, které jsou oblíbeným pokrmem mnoha lidí. Příprava tohoto těsta vyžaduje několik jednoduchých ingrediencí a postupů, ale výsledek stojí za to. V tomto článku se podíváme na to, jak připravit těsto na langoše ze sušeného droždí a jaké jsou nejlepší tipy pro dosažení dokonalého výsledku.

Příprava těsta na langoše

Pro přípravu těsta na langoše ze sušeného droždí budete potřebovat následující ingredience:

 • 300 g hladké mouky
 • 1 balení sušeného droždí (přibližně 7 g)
 • 1 lžička cukru
 • 1 lžička soli
 • 200 ml teplé vody

Nejprve si připravte suroviny a vyjměte droždí z balení. V míse smíchejte mouku, cukr a sůl. Poté přidejte sušené droždí a promíchejte. Postupně přilévejte teplou vodu a hněťte těsto, dokud nezískáte hladkou a pružnou konzistenci.

Těsto nechte odpočívat v míse přikryté utěrkou nebo potravinovou fólií na teplém místě po dobu asi 1 hodiny, nebo dokud nezdvojnásobí svůj objem.

Formování a pečení langoší

Jakmile je těsto na langoše vykynuté, připravte si stůl nebo pracovní plochu, na které budete langoše formovat. Pokud máte k dispozici váleček na těsto, můžete ho rozválet na tenký plát. Pak pomocí nože nebo kolečka na pizzu nakrájejte těsto na menší kusy podle vašeho přání.

Další možností je formovat langoše ručně. Vezměte si menší kus těsta a postupně ho rozetřete na tenký plát ve tvaru kruhu nebo oválu. Pro dosažení křupavého efektu můžete těsto vytahovat prsty.

Před pečením si připravte olej na smažení. Langoše můžete péct na pánvi s olejem nebo je upéct v troubě. Pokud preferujete klasickou verzi, dejte si olej na pánev a ohřejte ho. Poté vložte langoše a smažte je dozlatova z obou stran.

Tipy pro dokonalé langoše

Aby byly vaše langoše co nejchutnější a nejkřupavější, dodržujte následující tipy:

 • Používejte teplou vodu pro aktivaci droždí.
 • Dejte těstu dostatek času k odpočinku, aby mohlo vykynout.
 • Při formování langoší se snažte těsto co nejtenčí.
 • Před smažením nebo pečením nezapomeňte olej nebo troubu dostatečně předehřát.

S těmito jednoduchými kroky a tipy můžete připravit lahodné langoše, které si zamilují všichni vaši přátelé a rodina. Připravte si těsto na langoše ze sušeného droždí a užijte si chutné domácí pochoutky!

Varianty těsta na langoše

Kromě těsta na langoše ze sušeného droždí existuje mnoho dalších variant, které můžete vyzkoušet. Například můžete použít kvašené těsto, které dodá langošům jedinečnou chuť a aroma. Další možností je použití bramborového těsta, které dodá langošům zajímavou texturu a chuťovou paletu. Experimentujte s různými recepty a objevujte nové lahůdky!

Použití různých toppingů

Kromě tradičního posypání langošů solí či česnekem můžete vyzkoušet různé druhy toppingů a přísad. Například můžete langoše pokrýt smetanovým sýrem a posypat nasekanou paštikou nebo slaninou pro bohatší chuťový zážitek. Další možností je pokrýt langoše pestem a posypat čerstvými bylinkami pro osvěžující a aromatickou chuť.

Topping Přísady
Paštika a sýr Nasekaná paštika, nastrouhaný sýr
Pesto a bylinky Pesto, čerstvé bylinky (bazalka, petržel, tymián)

Nejčastěji kladené otázky

 • Je možné připravit těsto na langoše s použitím čerstvého droždí?
 • Jak dlouho by mělo těsto odpočívat před formováním?
 • Jaký je rozdíl mezi smaženými a pečenými langoši?
 • Existují alternativy k tradičnímu těstu na langoše?
 • Jaké další originální toppingy lze použít pro langoše?

Viz také:

Photo of author

Eric

Napsat komentář