Šátečky z listového těsta s ovocem

Vítejte v našem podrobném průvodci přípravou lahodných šátečků z listového těsta s ovocem. Tato sladká dobrotka je ideálním spojením křehkého listového těsta a čerstvého ovoce, které rozproudí vaše chuťové buňky. Připravte se na jedinečný zážitek, který si budete pamatovat!

Ingredience

Předtím než se ponoříme do postupu přípravy, pojďme si připravit potřebné ingredience. Budete potřebovat:

 • Listové těsto – 1 balení
 • Ovoce podle vašeho výběru (jahody, maliny, meruňky) – 2 šálky
 • Cukr – 1/2 šálku
 • Vanilkový extrakt – 1 čajová lžička
 • Máslo – 2 lžíce
 • Korinty nebo rozinky – 1/4 šálku

Příprava Ovoce

Než začneme s těstem, připravte ovoce. Omyjte a nakrájejte ho na menší kousky, přidejte cukr a vanilkový extrakt. Nechte směs odpočívat asi 15 minut, aby ovoce mohlo vypustit šťávu a chuť se propojila.

Příprava Těsta

Na pomoučeném povrchu rozválejte listové těsto na tenký plát. Poté nakrájejte těsto na čtverce přibližně 10×10 cm.

Skládání Šátečků

V každém čtverci položte lžičku připravené směsi ovoce. Přidejte pár korintů nebo rozinek. Pečlivě složte čtverec na půlku, aby vznikl trojúhelník, a pečlivě uzavřete okraje tak, aby směs neunikla.

Péče o Detaily

Rozt melt máslo a potřete ho šátečkům pro dokonalý lesk a chutný povrch. Nyní jsou šátečky připraveny na pečení.

Péči o Pečení

Předehřejte troubu na 180 stupňů Celsia. Šátečky rozložte na plech s pečicím papírem a pečte je asi 15-20 minut nebo dokud nejsou zlatavě hnědé. Nechte je vychladnout a poté se můžete pustit do lahodného ochutnávání!

Závěr

Šátečky z listového těsta s ovocem jsou nejen vizuálně působivé, ale také neskutečně chutné. Tato jedinečná kombinace těsta a ovoce je skvělým způsobem, jak oslavit chuťové buňky. Doufáme, že si užijete přípravu a samozřejmě i konzumaci těchto lahodných dobrot!

Varianty Ovoce

Prozkoumejte různé možnosti ovoce pro vaše šátečky z listového těsta. Můžete experimentovat s exotickými druhy, jako jsou mango, ananas nebo kiwi, abyste dodali unikátní chuťový zážitek.

Tipy na Sladkou Náplň

Chcete-li přidat další sladkost, zkuste do směsi ovoce přidat trochu medu nebo javorového sirupu. Tím vytvoříte bohatší a intenzivnější chuťový profil pro vaše šátečky.

Tip Nápad
1 Přidejte do směsi ořechy nebo mandle pro křupavý element.
2 Zkombinujte různé druhy ovoce pro barevný mix a bohatší chuť.

Nejčastěji kladené otázky

 • Je možné připravit šátečky předem?
  Ano, můžete připravit šátečky dopředu a uložit je v chladničce. Před podáváním je stačí znovu zahřát v troubě nebo mikrovlnné troubě.
 • Co dělat, pokud nemám čas na přípravu listového těsta?
  Můžete použít hotové listové těsto z obchodu jako rychlou alternativu. Stačí ho rozválet a pokračovat podle návodu.

Inspirace pro Servírování

Vytvořte atraktivní prezentaci šátečků na stole pomocí ozdobných tácek, čerstvé máty nebo posypáním cukrem na povrch. Kreativní prezentace dodá vašim šátečkům ještě více šarmu.

Viz také:

Photo of author

Eric

Napsat komentář