Krémeš Recept z Listového Těsta

Vítejte ve světě lahodného krémeše z listového těsta! Tento recept vám přinese nebeský zážitek plný křupavosti, sladkosti a krémové náplně. Připravte se na dobrodružství v kuchyni, kde se setkává tradice s moderní chutí.

Ingredience:

Množství Ingredience
1 balení Listové těsto
1 šálek Máslo
1 šálek Krystalový cukr
4 kusy Žloutky
1 lžička Vanilkový extrakt
2 šálky Mléko
1 šálek Hladká mouka
1 šálek Hustý krém

Postup:

Začněte předehřátím trouby na 180 stupňů Celsia. Rozviněte listové těsto a umístěte ho na plech vyložený pečicím papírem. Pečte těsto do zlatova podle pokynů na obalu.

Mezitím připravte krémovou náplň. Ve velkém hrnci rozpusťte máslo a přidejte krystalový cukr. Vařte na středním plameni, dokud směs nezíská zlatohnědou barvu.

V misce smíchejte žloutky s vanilkovým extraktem. Postupně přidejte hladkou mouku a mléko, stále míchejte, aby nedošlo k vytvoření hrudek. Tuto směs přidejte do hrnce s máslovým cukrem a vařte za stálého míchání, dokud nezhoustne.

Odstraňte hrnec z ohně a nechte krém vychladnout. Poté přidejte hustý krém a dobře promíchejte, dokud není směs hladká a krémová.

Připravený krém rozprostřete na upečené listové těsto. Pokryjte druhým listem těsta a posypte povrch cukrem nebo moučkovým cukrem podle chuti.

Podávání:

Krémeš je nejlepší podávat studený. Nechte ho v lednici alespoň dvě hodiny před krájením na čtverečky nebo plátky. Užijte si každý křupavý sousto plný bohaté krémové chuti!

Variace chutí s oříšky a ovocem:

Chcete přidat do svého krémeše další vrstvu chutí? Zkuste přidat hrst nasekaných lískových oříšků do krémové náplně pro pikantní křupavost. Pro osvěžující nótu můžete také přidat plátky čerstvého ovoce jako jahody nebo maliny mezi vrstvy těsta.

Nejčastěji kladené otázky:

Otázka Odpověď
1. Jak dlouho trvá příprava krémeše? Příprava krémeše z listového těsta obvykle zabere přibližně 30 minut plus čas na pečení a chlazení.
2. Můžu použít jiný druh těsta než listové? Ano, můžete experimentovat s jinými druhy těsta, jako je kynuté nebo třeba těsto na koláče, pro zajímavější texturu.
3. Lze krémeš připravit bez cukru? Ano, můžete upravit recept a použít náhradu cukru podle vašich preferencí pro méně sladkou variantu.

Tipy na servírování a dekoraci:

Pro elegantní prezentaci vášho krémeše můžete přidat na vrchol vrstvy listového těsta trochu nasekané čokolády nebo posypat povrch kakaem. Pro extra lahodnost zkuste podávat s kopečkem vanilkové zmrzliny nebo polevou z čokolády.

Viz také:

Photo of author

Eric

Napsat komentář