Nejlepší recept na svatební koláčky


Připravte se na úžasnou lahůdku, která rozhodně okouzlí všechny hosty vaší svatební hostiny! Naše rodinný recept na svatební koláčky je opravdu jedinečný a přináší do vašeho velkého dne dokonalou kombinaci chutí a vzhledu. Pojďme se podívat, jak připravit tyto úžasné koláčky, které se stanou nezapomenutelnou součástí vaší svatební oslavy.

Ingredience:

Pro těsto:

 • 250g másla
 • 200g cukru
 • 2 vejce
 • 1 lžička vanilkového extraktu
 • 450g hladké mouky
 • 1/2 lžičky soli

Pro náplň:

 • 300g másla
 • 200g moučkového cukru
 • 2 lžičky vanilkového extraktu
 • 2 lžíce mléka
 • 200g jemně mletých oříšků (mandle, lískové ořechy, nebo vlašské ořechy)

Postup:

1. Nejprve si připravíme těsto. Ve velké míse smícháme máslo a cukr, dokud nedosáhneme krémové konzistence. Přidáme vejce a vanilkový extrakt a dále mícháme, dokud není směs hladká.

2. Postupně přidáváme mouku a sůl a mícháme, dokud nedostaneme homogenní těsto. Zabalíme ho do potravinářské fólie a necháme odpočinout v lednici minimálně 1 hodinu.

3. Mezitím si připravíme náplň. V míse smícháme máslo, moučkový cukr, vanilkový extrakt, mléko a jemně mleté oříšky, dokud nedostaneme krémovou konzistenci.

4. Po vyndání těsta z lednice rozválíme na pomoučeném vále a vykrajujeme kolečka. Na polovinu koleček naklademe malé množství náplně a poklopíme druhou polovinou.

5. Koláčky pečeme v předehřáté troubě na 180°C asi 10-12 minut, dokud nejsou lehce zlatavé.

Osobní tipy:

– Pokud máte rádi větší rozmanitost chutí, můžete do náplně přidat i strouhaný citronový nebo pomerančový šupky pro osvěžující příchuť.

– Nebojte se experimentovat s různými druhy oříšků, jako jsou mandle, lískové ořechy nebo vlašské ořechy, abyste dosáhli unikátního zážitku pro vaše svatební hosty.

S touto recepturou na svatební koláčky jste připraveni na nezapomenutelnou svatební hostinu! Vaši hosté budou zaručeně nadšení z těchto lahodných a krásně zdobených koláčků. Přejeme vám mnoho štěstí a lásky ve vašem novém životě!

Alternativní náplně:

Mimo klasickou náplň s oříšky a máslem můžete vyzkoušet i další varianty, které dodají vašim svatebním koláčkům zajímavé chutě a textury.

Náplň Ingredience
Marmeláda 300g marmelády (libovolného druhu)
Kokosový krém 200g kokosového mléka, 100g cukru, 50g kokosové mouky
Tvarohová náplň 250g tvarohu, 100g moučkového cukru, 1 vanilkový lusk

Kombinací různých náplní můžete vytvořit širokou škálu chutí pro vaše svatební koláčky a přizpůsobit je tak vašim preferencím a tématu svatební oslavy.

Časová úspora:

Pokud jste ve shonu před svatbou, můžete si usnadnit práci nákupem hotového listového těsta a použitím připravených náplní, což vám ušetří čas při přípravě koláčků.

Viz také:

Photo of author

Eric

Napsat komentář