Recept na těsto na pizzu

Už jste někdy toužili po skvělé domácí pizze, která by vás okouzlila svou čerstvostí a chutí? Pokud ano, máme pro vás recept na těsto na pizzu, které vám zajistí tu pravou italskou chuť přímo z pohodlí vaší kuchyně. Toto těsto je jednoduché na přípravu a výsledek stojí za to!

Ingredience:

  • 500g hladké mouky
  • 1 lžička soli
  • 1 lžička cukru
  • 7g sušeného droždí
  • 2 lžíce olivového oleje
  • 300ml teplé vody

Postup:

Začněte přípravou droždí. Do menší misky nasypejte sušené droždí, přidejte lžičku cukru a zalijte teplou vodou. Nechte směs stát asi 5-10 minut, dokud nezačne pěnit.

V míse smíchejte mouku a sůl. Poté vytvořte v prostředku důlek a přidejte aktivované droždí a olivový olej.

Pomalu přilévejte vodu a začněte míchat, dokud nedostanete hladké a elastické těsto. Pokud je těsto příliš lepkavé, přidejte trochu mouky, pokud je příliš suché, přidejte trochu vody.

Když máte hotové těsto, přeneste ho na pomoučenou pracovní plochu a hněťte ho asi 5-10 minut, dokud není hladké a pružné.

Do čisté mísy dejte trochu olivového oleje a položte do ní těsto. Otočte těsto, aby bylo celé pokryté olejem. Poté přikryjte misku čistým utěrkou nebo potravinovou folií a nechte těsto kynout na teplém místě asi 1-1,5 hodiny, dokud se nezdvojnásobí objem.

Když je těsto hotové, můžete jej rozdělit na jednotlivé porce podle vašich preferencí a připravit si své oblíbené náplně.

Když jste připraveni péct, rozvaďte těsto na tenký plát a přeneste ho na pekáč nebo pizzovou pánev. Přidejte náplně a pečte v předehřáté troubě na 220°C asi 12-15 minut, nebo dokud není těsto zlatavé a křupavé.

A teď si jen užijte skvělou domácí pizzu připravenou s láskou!

Varianty těsta na pizzu

Kromě základního receptu na těsto na pizzu existují i různé varianty, které můžete vyzkoušet podle svých preferencí a chutí. Jednou z alternativ může být použití polohrubé nebo celozrnné mouky, která přidá těstu zajímavou texturu a chuťový rozměr.

Další možností je přidání bylinek a koření přímo do těsta, jako například sušený oregano, bazalku nebo česnekový prášek, které dodají pizze další aromatickou vrstvu.

Pro milovníky sýrů existuje varianta těsta na pizzu, která obsahuje nastrouhaný parmezán nebo ricottu přímo do těsta, čímž se získává bohatší a sýtější chuť.

Tabulka s alternativními ingrediencemi:

Variantní ingredience Množství
Celozrnná mouka 200g
Sušené bylinky (oregano, bazalka) 1 lžička každého
Nastrouhaný parmezán 100g

Experimentujte s různými kombinacemi a objevte těsto na pizzu, které vám bude nejvíce chutnat!

Nejčastěji kladené otázky

  • Jak dlouho se těsto na pizzu musí kynout?
  • Je možné použít čerstvé droždí namísto sušeného?
  • Mohu připravit těsto na pizzu předem a nechat je přes noc v lednici?

Viz také:

Photo of author

Eric

Napsat komentář