Recept na bezlepkový chleba v pekárně


Vítejte u našeho receptu na bezlepkový chleba připravený v pekárně! Pokud hledáte způsob, jak si doma dopřát čerstvý a lahodný chléb bez obsahu lepku, jste na správném místě. Bezlepkový chléb je skvělou alternativou pro ty, kteří trpí celiakií nebo mají na lepek nesnášenlivost. Připravit ho ve vlastní pekárně není vůbec složité a výsledek stojí za to!

Potřebné suroviny:

Pro přípravu tohoto lahodného bezlepkového chleba budete potřebovat následující suroviny:

  • Kukuřičná mouka – 2 šálky
  • Bravčová mouka – 1 šálek
  • Kvásek – 1 balení
  • Voda – 1 a 1/2 šálku
  • Olivový olej – 1/4 šálku
  • Cukr – 1 lžička
  • Sůl – 1 lžička
  • Suché droždí – 1/2 lžičky

Příprava chleba:

1. Nejprve si připravte kvásek. Smíchejte kvásek s teplou vodou a nechte ho působit asi 10 minut, dokud se nevytvoří pěna na povrchu.

2. V míse smíchejte kukuřičnou mouku a bravčovou mouku. Přidejte cukr, sůl a suché droždí. Promíchejte suché ingredience.

3. Přidejte připravený kvásek a olivový olej do suchých ingrediencí. Dobře promíchejte, dokud nedostanete hladké těsto.

4. Přeneste těsto do pekárenské formy a nechte ho kynout asi 1 hodinu, dokud se zdvojnásobí objem.

5. Předehřejte troubu na 180 stupňů Celsia. Poté vložte formu s těstem do trouby a pečte chléb asi 30-40 minut, nebo dokud není krásně zlatě hnědý.

Podávání:

Po upečení nechte chléb vychladnout a pak si můžete užívat jeho skvělou chuť! Podávejte ho s máslem, džemem nebo jakýmkoli oblíbeným nábelíčkem.

Tipy:

– Pokud máte rádi větší chuť, můžete do těsta přidat rozinky, semínka nebo ořechy.

– Nezapomeňte použít bezlepkovou formu pro pečení chleba, aby se zabránilo kontaminaci lepkem z předchozího použití formy.

– Experimentujte s různými druhy mouky a přidávejte do těsta bylinky a koření pro zajímavější chuťový zážitek.

Závěr:

Doufáme, že tento recept na bezlepkový chleba v pekárně vám bude chutnat a že si ho užijete stejně jako my! Pamatujte, že při přípravě domácího chleba je nejlepší experimentovat a přizpůsobit si recept svým chutím a preferencím.

Nejčastěji kladené otázky:

Zde jsou odpovědi na některé časté dotazy ohledně pečení bezlepkového chleba v pekárně:

Otázka Odpověď
Jak dlouho by měl chléb kynout? Chléb by měl kynout asi 1 hodinu, dokud se zdvojnásobí objem. Toto je důležité pro vytvoření správné konzistence těsta.
Je možné použít jiné typy oleje? Ano, můžete experimentovat s různými typy olejů podle vašich preferencí. Avšak olivový olej dodává chlebu příjemnou chuť, doporučujeme ho použít.
Mohu použít jiný druh mouky než kukuřičnou a bravčovou? Ano, můžete použít i jiné typy bezlepkových mouk, jako například rýžovou mouku, kokosovou mouku nebo mouku z mandlí. Experimentujte a najděte si svůj oblíbený kombinaci.

Další tipy pro úspěšné pečení bezlepkového chleba:

– Při přidávání rozinek, semínek nebo ořechů do těsta ujistěte se, že jsou tyto přísady dobře rozloženy a zapracované, aby se zaručila rovnoměrná chuť v každém soustu chleba.

– Pokud máte rádi intenzivnější chuť, můžete do těsta přidat koření jako například česnek, rozmarýn nebo oregano.

– Doporučuje se skladovat chléb v uzavřené nádobě nebo sáčku, aby zůstal čerstvý déle. Bezlepkový chléb obvykle vydrží déle než chléb s obsahem lepku.

Závěr:

Doufáme, že tyto odpovědi na nejčastěji kladené otázky vám pomohou při přípravě vlastního bezlepkového chleba v pekárně. Nenechte se odradit, pokud se vám chléb nevydaří napoprvé – s trochou cviku a experimentování dosáhnete dokonalého výsledku. Přejeme vám hodně štěstí a dobrou chuť!

Viz také:

Photo of author

Eric

Napsat komentář