Recept na citronový krém do dortů


Jste připraveni na neskutečně osvěžující chuť, kterou vaše chuťové buňky nikdy nezapomenou? Připravte se, protože dnes vám přinášíme recept na citronový krém do dortů, který rozhodně zaujme vaše senty. Tento krém je ideální nejen pro oslavu, ale i pro každodenní rozkoš. Připravte se na vzrušující cestu plnou citronového štěstí!

Potřebné ingredience:

Než se ponoříme do samotného procesu vaření, pojďme si nejprve zkontrolovat seznam ingrediencí, které budeme potřebovat k vytvoření této lahodné pochoutky. Zde jsou ingredience, které budete potřebovat:

 • 4 citrony (pro šťávu i kůru)
 • 200 g cukru
 • 4 vejce
 • 100 g másla
 • 1 lžíce kukuřičného škrobu
 • Špetka soli

Postup přípravy:

Nyní přejděme k samotnému procesu přípravy tohoto osvěžujícího citronového krému. Sledujte tyto kroky pečlivě a zaručujeme vám, že budete odměněni vynikajícím výsledkem.

 1. Nejprve si připravte citrony. Omyjte je důkladně teplou vodou a poté oloupejte kůru. Pamatujte, že budeme potřebovat jak šťávu, tak i kůru.
 2. V hrnci smíchejte cukr, kukuřičný škrob a špetku soli.
 3. Postupně přidejte šťávu ze čtyř citronů a dobře promíchejte, aby se všechny ingredience spojily.
 4. Rozšlehejte vejce do hladka a přidejte je do hrnce s citronovou směsí. Dobře promíchejte.
 5. Na mírném ohni vařte směs za neustálého míchání, dokud nezhoustne. Poté odstraňte z tepla.
 6. Přidejte máslo a důkladně promíchejte, dokud se zcela nerozpustí.
 7. Na závěr přidejte nastrouhanou citronovou kůru a promíchejte.
 8. Vylijte hotový krém do misky a nechte ho vychladnout.

Podávání:

A teď ta nejlepší část – čas na ochutnávku! Jakmile se váš citronový krém zcela vychladne, můžete ho použít jako náplň do dortů, jako polevu nebo dokonce jako samostatný dezert. Vaše chuťové buňky budou nadšené z každého sousta tohoto osvěžujícího krému.

Doporučení:

Pokud chcete dosáhnout ještě intenzivnějšího citronového aroma, můžete přidat do krému trochu citronového extraktu. Tento jednoduchý krok zvýší chuťový zážitek a udělá z vašeho citronového krému ještě větší hit.

Tak co ještě čekáte? Pusťte se do přípravy tohoto fantastického citronového krému do dortů a překvapte své blízké tímto osvěžujícím dezertem plným sladké kyselosti citronu. Bon appétit!

Základní informace o citronech:

Než začnete připravovat citronový krém do dortů, je dobré znát několik zajímavých faktů o citronech samotných. Citrony jsou známé svou vysokou koncentrací vitamínu C a jsou oblíbenou přísadou v mnoha kuchyních po celém světě. Kromě toho mají také antioxidační vlastnosti a dodávají jídlu osvěžující kyselou chuť.

Jak vybrat ty nejlepší citrony pro krém?

Pokud chcete dosáhnout nejlepšího výsledku, vybírejte citrony, které jsou těžké a mají hladkou, lesklou slupku. Měly by být také pevné a těžké, což naznačuje, že mají hodně šťávy uvnitř.

Tipy pro výběr citronů: Jak je skladovat:
Vyhněte se citronům s měkkou slupkou nebo skvrnami. Citrony skladujte při pokojové teplotě nebo v lednici, aby vydržely déle.
Zkontrolujte vůni – čerstvé citrony by měly mít silnou a svěží vůni. Neukládejte citrony vedle potravin s výraznou vůní, aby se nevytratila jejich aroma.

Nejčastěji kladené otázky:

 • Jak dlouho vydrží citronový krém v lednici?
 • Je možné použít citronový koncentrát místo čerstvých citronů?
 • Jaký je rozdíl mezi citronovou šťávou a citronovou kůrou v receptu?
 • Mohu použít margarín místo másla?

Viz také:

Photo of author

Eric

Napsat komentář