Jak vařit krevety

Krevety jsou lahodné mořské plody, které lze připravit různými způsoby. Vaření krevet může být snadné, pokud víte správné postupy. V tomto článku se naučíme, jak vařit krevety tak, aby byly šťavnaté, chutné a perfektně uvařené.

Příprava krevet

Než začnete vařit krevety, je důležité provést přípravu. Za prvé, umyjte krevety pod tekoucí vodou a odstraňte všechny nečistoty. Pak zbavte krevety jejich slupek, pokud to je požadováno receptem. Slupky můžete odstranit před vařením nebo po vaření, podle toho, jakým způsobem chcete krevety servírovat.

Recepty na vaření krevet

Existuje mnoho způsobů, jak vařit krevety, a každý má své jedinečné přednosti. Zde jsou některé oblíbené recepty:

Vařené krevety

Pro vaření krevet si připravte hrnec s osolenou vodou. Jakmile voda začne vařit, přidejte krevety a vařte je po dobu 2-3 minut, dokud nezmění barvu na růžovou a neztvrdnou. Poté krevety vyjměte z hrnce a nechte je okapat.

Grilované krevety

Grilování krevet je skvělý způsob, jak zachovat jejich chuť a šťavnatost. Krevety můžete napřed marinovat v bylinkách a oleji nebo použít suché koření. Poté je grilujte na středním ohni po dobu 2-3 minut z každé strany, dokud nejsou pevné a zlatavé.

Pečené krevety

Pečení krevet je další skvělou možností. Předehřejte troubu na 200°C, umístěte krevety na plech a zakápněte je olivovým olejem. Pečte krevety po dobu 6-8 minut, dokud nejsou průhledné a pružné.

Tipy pro perfektní krevety

Aby byly vaše krevety dokonalé, zde jsou některé užitečné tipy:

  • Používejte čerstvé krevety pro nejlepší chuť.
  • Nepřevařujte krevety, aby neztratily svoji šťavnatost.
  • Experimentujte s různými kořeněními a omáčkami pro různé chutě.
  • Dodržujte doporučený čas vaření, aby se zabránilo převaření.
  • Vždy si přečtěte recept a postup pečlivě před zahájením vaření.

Sledováním těchto tipů a správným postupem vaření můžete snadno připravit lahodné krevety, které potěší všechny vaše chuťové buňky.

Výběr správných krevet

Při vaření krevet je klíčové zvolit ty správné druhy. Existuje mnoho druhů krevet, ale některé jsou vhodnější pro vaření než jiné. Například krevety s větším obsahem masa jako tygří krevety jsou skvělé pro grilování nebo pečení, zatímco menší druhy se mohou lépe hodit do polévek nebo těstovinových jídel.

Nejlepší způsoby úpravy krevet

Krevety můžete připravit i různými jinými způsoby, než jen vařením, grilováním nebo pečením. Mezi populární alternativy patří například smažení krevet, které jim dodá křupavost a lahodnou chuť. Další možností je také příprava krevet na páře, což je zdravější varianta, která zachovává jejich přirozenou chuť a šťavnatost.

Způsob úpravy Výhody Nevýhody
Smažení Křupavá kůrka, lahodná chuť Vyžaduje více oleje, méně zdravé
Páření Zachovává šťavnatost a chuť Může vyžadovat speciální vybavení

Nejčastěji kladené otázky

  • Jak poznám, že jsou krevety dobře uvařené?
  • Je lepší koupit čerstvé nebo zmrazené krevety?
  • Jak dlouho můžu skladovat krevety v mrazáku?

Viz také:

Photo of author

Eric

Napsat komentář